Darmowa dostawa od 299 zł
Każdego dnia podążaj za marzeniami!

Kim jesteśmy?

Dwie istoty pełne pomysłów z nieskończoną ilością planów i pękającymi
w szwach szkicownikach z projektami. Mama i córka zarażone wspólną pasją do ceramiki oraz zamiłowaniem do sztuki. Obydwie z wykształcenia ceramiczki z ogromnym zapleczem inicjacji i profesjonalizmem, a także zmysłem ceramicznym. Razem tworzymy team niezwyciężony! Wzajemnie się uzupełniamy i zawsze możemy na sobie polegać. Często bywa i tak, że do głowy przychodzą nam podobne pomysły, po czym nigdy nie wiadomo, która z nas wpadła na ten, a nie inny projekt. Wierzymy w marzenia i dążymy do ich realizacji. A jednym z naszych marzeń była właśnie Pracownia Ceramiki.

Jak powstała Pracownia?

Wszystko zaczęło się od cichych marzeń o Pracowni Ceramiki, od wyobrażeń o miejscu ze snów. Po wyznaczeniu celu
i długiej drodze pełnej zmagań powstała Pracownia, wydarzyło się to w 2011 roku. Także nasza Pracownia Ceramiki ma już 12 lat!

Oczywiście, że w życiu istnieją cel i zamierzenia, ale istnieje także droga warta walki. 

 Alf Lohne

Ula

Mam na imię Ula. Ceramika jest nie tylko moim zawodem wyuczonym, ale również moim ukochanym zajęciem
w każdej wolnej chwili. Ukończyłam Państwowe Licem Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, na profilu ceramika artystyczna ze specjalizacją modelarz uzyskując tytuł technik sztuk plastycznych. Moim głównym prowadzącym warsztatów ceramicznych był artysta plastyk Eugeniusz Molski. Przygoda z ceramiką rozpoczęła się trochę później, najpierw były obrazy olejne na specjalne zamówienia, potem praca jako dekorator w jednej z większych firm w Polsce, następnie duża korporacja, aż wreszcie Pracownia Ceramiki.

Oprócz sztuki i ceramiki fascynują mnie również podróże, zarówno bliskie jak i dalekie, lubię także czytać książki, jednak tylko te tradycyjne, a kiedy idę do biblioteki znikam na kilka godzin. Uwielbiam swój ogród kwiaty, krzewy, drzewa, odnajduję w nim niezwykły spokój i ukojenie, a śpiewające ptaszki działają jak muzyka relaksująca. Właśnie
w nim przychodzą mi do głowy najlepsze pomysły.

Dagmara

Ceramika, podróże i fotografia to moje największe pasje, takie przy których serce nie nadąża, brakuje tchu i ma się milion pomysłów na minutę.

Cześć wszystkim! Jestem Dagmara! Ta młodsza z tych dwóch, ta zakręcona i nie nadążająca za swoimi myślami. Moja droga przez sztukę była bardzo długa, ten świat towarzyszył mi zawsze, już od wczesnych lat szkolnych. Ukończyłam Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu na specjalizacji ceramika, ta sama szkoła i mury, ten sam profil, a nawet pracownia, w której uczyła się mama. Dyplom z ceramiki broniłyśmy w tej samej sali, to było dla mnie coś niesamowitego. Dziś obydwie jesteśmy wykwalifikowanymi ceramikami i spełniamy swoje marzenia!


Świat sztuki towarzyszył mi od najmłodszych lat, moja droga życiowa zawsze wiązała się ze sztuką. Następnym etapem mojej edukacji artystycznej były studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie . Poznałam mnóstwo fantastycznych osób i nowy świat sztuki współczesnej. Podczas studiów intensywnie chłonęłam każdą wiedzę, zajęcia z pedagogiki, historii sztuki, czy też warsztaty dawały mi mnóstwo energii, to było coś co mnie nieziemsko fascynowało. Ukończyłam Edukację Artystyczną w zakresie sztuk plastycznych z dyplomem z Malarstwa i Fotografii.

Wspaniałą przygodą była nasza stacjonarna Galeria ArtStyl, która powstała w 2014 roku! Część z Was pewnie pamięta ten nieziemski sklepik z milionem niesamowitych rzeczy różnych artystów z Polski. Tak! Prowadziłyśmy taką właśnie Galerię, gdzie przekraczając próg drzwi wkraczało się do świata magii przepełnionego wyjątkową sztuką.

Dziś prowadzimy jedną ze starszych Pracowni Ceramicznych w naszym kraju, starając się przekazać coś więcej niż tylko produkt. Naszym celem jest zwrócenie uwagi odbiorców na drobne szczegóły otaczającego nas świata i radość z nich, zwolnienie tempa życia i zatrzymanie pozornie nieuchwytnej chwili oraz wiara we własne marzenia. Nasze motto brzmi:

Każdego dnia podążaj za marzeniami!

NASZE ZNACZĄCE REALIZACJE, WYSTAWY I OSIĄGNIĘCIA

2021
– Realizacja zamówienia specjalnego dla Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
– Realizacja zamówienia dla Gminy Nowy Wiśnicz

2020
– Realizacja zamówienia dla Gminy Nowy Wiśnicz

2019
– Realizacja zamówienia specjalnego dla Międzynarodowych Miłośników Pojazdów Zabytkowych Messerschmitt

2017
– Wystawa 1, Galeria Szklana, Zator
– Wystawa Kontaminacja, Galeria UP, Kraków
– Wystawa Instytut Pamięci Zmysłowej, Skład Długa, Kraków
– Wystawa Rewolucja w przestrzeni, Park Zabłocie, Kraków

2016
– Wystawa indywidualna fotografii Warsztat, Galeria Fotografii 5A, Kraków
– Wystawa Assemblage-Emballage, Galeria Lamelli, Kraków
– Stypendium Rektora UP dla najlepszych studentów w roku akademickim 2016/2015
– Realizacja płaskorzeźby jubileuszowej dla kolekcjonera w Norwegii

2015
– Realizacja rozet ceramicznych na elewację kamienicy w Krakowie

2014
– Inauguracja Galerii Rękodzieła ArtStyl
– Realizacja statuetki “Maski Weneckie” na Krakowskie Nagrody Karnawałowe

2013
– Wystawa Biennale dyplomów – ogólnopolski przegląd wyróżnionych prac dyplomowych 2013, Europejska Galeria Sztuki w Rzeszowie

2012
– Realizacja statuetki “WuPiorów” na Krakowskie Nagrody Karnawałowe

2011
– Zapoczątkowanie Pracowni Ceramiki Artystycznej ArtStyl
– WYRÓŻNIENIE HONOROWE w VII Międzynarodowym Biennale Portret rodzinny w Lublinie
– Realizacja popiersia płk. pilota obserwatora Adama Dąbrowy dowódcy dywizjonu bombowego 301 w Wielkiej Brytanii w 1942 roku dla Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

2009
– Wyróżnienie w Konkursie Świat wokół mnie

2008
– II MIEJSCE w VII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Kapliczki i zabytki sakralne Karpat

2007
– II MIEJSCE w VI Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Kapliczki i zabytki sakralne Karpat

2006
– I MIEJSCE w Konkursie Fotograficznym Ziemia bocheńska

Ponadto nasze prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Afryce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Wyspach Kanaryjskich, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Ukrainie, Polsce.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping